BALKANSIEGER - 22. october 2005. - Nis  

Youngest Class 6-9 months

 

VV1 NICA VOM BONZI STAR

(Gismo vd Bleichstrasse x Bona od Dragicevica)

Youth Class: 9  - 18 months

V1-Balkanjugendsieger 2005

AJK VON HAUSE MILSPED

(Kigen od Dragicevica x Dona von H. Milsped)

V2 MARKOS TI EN MEN

(Atos Ti En Men x Besika Ti En Men)

V3 ODIN OF NIKOLA`S LION

(Xandor of Nikolas Lion x Marea of Nikolas Lion)

V4 DEVIL ROTTWEILER BOMBER f. ARSIC

(Xaver v Hause Rumpel x Qalle Earl Antonius)

V GROM CRNI LOTOS

(Ramzes Crni Lotos x Zandali Crni Lotos)

V DOC TIMI-TOR

(King Timit-Tor x Tara Timit-Tor)

V OSCAR OF NIKOLA`S LION

(Xandor of Nikolas Lion x Marea of Nikolas Lion)

V DANTE CRNI LOTOS

(Brando von Kelemen x Roma Crni Lotos)

V PIT VOM BONZI STAR

(Tano vom Bonzi Star x Bona Rot Star)

V DENIS VON DER VINIKBERG

(Baster v Kalacberg x Jean vom Kalacberg)

SG BAX BLACK BARON

(Xandor of Nikolas Lion x Carla)

SG BRUT

(Kid od Dragicevica x Aska)

SG AKINO IRON LION

(Aron of Sanny Hill x Zanas Babies Lin)

V1-Balkanjugendsiegerin 2005

ORKA VON KALACBERG

(Doc von Kalacberg x Assi vd Elbmundung)

V2 FIONA GEORGINA IRON LION

(Gil von Hause Milsped x Cuba Iron Lion)

V3 JUTA FLASH ROUSE

(Gonzzo Earl Antonius x Ramnoa vd Cr. Ranch)

V4 DEA ROTTWEILER BOMBER from ARSIC

(Xaver v Hause Rumpel x Qalle Earl Antonius)

V WITCH RITTER VON CAMELOT

(Gil von Hause Milsped x Kala von Bonzi Star)

V WINONA OF BATONI

(Porthos Crni LAv x Bona of Batoni)

V CIM VON RADKESTEIN 

(Enriko vd Lauterbrucke x Brenda v Petra Burg)

V NEDA OF SILVER FILD

(Gonzzo Earl Antonius x Mini)

V PUSSY EARL ANTONIUS

(Gonzzo Earl Antonius x Aska Elez Rott)

V CONDA OD SREMCICA

(Odo od Dragicevica x Hesta v Hause Acimov)

SG ASTA OF NIKOLAS LION

(Mambo of Nikolas Lion x Holly of Nikolas Lion)

SG BRITA

(Xandor of Nikolas Lion x Carla)

SG DENIZ VON DER VINIKBERG

(Baster v Kalacberg x Jean vom Kalacberg)

Intermedium Class: 18 - 24 months

V1-CAC LUCAS CRNI LOTOS

(Bathor Crni Lotos x Gila Crni Lotos)

V2-R.CAC IGOR VOM HAUSE DJURDJULOV

(Bronko od Dragicevica x Dunja v H. Djurdjulov)

V3 MUSA VOM BONZI STAR

(Akino vd Lauterbrucke x Bona od Dragicevica)

SG4 UDAY EARL ANTONIUS

(Gonzzo Earl Antonius x Ullia von Mullmirott)

SG FANTOM VOM HAUSE VULETA

(Cito vom Hause Vuleta x Enni vom H. Pinter)

SG IVES VOM HAUSE DJURDJULOV

(Bronko od Dragicevica x Dunja v H. Djurdjulov)

SG SONY CAN SIMBOLICO

(Bronko od Dragicevica x Barbara v. Kalacberg)

SG ZAPHIR

(Gil von Hause Milsped x Kala vom Bonzi Star)

SG AMAMBO V PETROVAC AN DER MLAVA

(Sony Ri Moby Dick x  Kibi Sony Rot)

 

SG1 MONA VOM BONZI STAR

(Akino vd Lauterbrucke x Bona od Dragicevica)

SG2 CLAUDIJA EARL ANTONIUS

(Gonzzo Earl Antonius x Trixi Earl Antonius)

SG3 KIMBA VOM GROSSEN TAL

(Gil von Hause Milsped x Tigra vom Grossen Tal)

SG4 VENDI VON DER VINIKBERG

(Morro v Hause Marker x Debora vom Kalacberg)

SG VALERI VON DER VINIKBERG

(Morro v Hause Marker x Debora vom Kalacberg)

SG FANY BLACK DEVIL

(Hoss Mar-Ub x Farah Fiona Hisarlik)

Open Class: over 24 months

V1-CAC KEMBER OF NIKOLA`S LION

(Noris vd Alten Festung x Herta Mar-Ub)

V2-R.CAC HUCK VON BAECKERHAUS

(Igor vd Bleichstrasse x Simmy v. Baeckerhaus)

V3 AYK VON DER MAXY ROTT

(Mambo von der Crossener Ranch x Astra)

SG4 ARON OF SANNY HILL

(Brando von Kelemen x Zita von Mullmirott)

SG FERRO BLACK DEVIL

(Hoss Mar-Ub x Fiona von Hisarlik)

SG BRIK VOM BONZI STAR

(Bronko od Dragicevica x Asja)

SG BULLIROT

(Eliot vd Machtwind x Sonia)

V1-CAC SOLI TIMI-TOR

(Romul x Ninja vom Brut Haus)

V2-R.CAC BRITA EARL ANTONIUS

(Morro vom Hause Marker x Gresi Crni Lotos)

SG3 ROZI REA VON ADINOMIS

(Gonzzo E. Antonius x Atena Rea von Adinomis)

SG4 GRESI CRNI ANDJEO

(Sulc Crni Andjeo x Winny vom Grossen Tal)

SG ZETA VOM HAUSE DJURDJULOV

(Bronko od Dragicevica x Dunja v H. Djurdjulov)

SG ROSSI EARL ANTONIUS

(Dollo vom Hause Nagy x Tajga von Bonzi Star)

Working Class

V1-CAC-Balkansieger 2005

PHYTON CRNI LOTOS

(Ramzes Crni Lotos  x Alfa von Junipera)

V2-R.CAC WENNO OF NIKOLA`S LION

(Bronko od Dragicevica x Herta Mar-Ub)

V3 DANJO VON DER MEISTERWEG

(Erlo von Kelemen x Megy vd Meisterweg)

V4 RIOS VON DER ALTEN FESTUNG

(Mambo v Crossener Ranch x Petra E Antonius )

V1-CAC RIZZA EARL ANTONIUS

(Dollo vom Hause Nagy x Tajga von Bonzi Star)

V2-R.CAC XANNAH CRNI LOTOS

(Ramzes Crni Lotos x Fiona von Kelemen)

V3 JENNIFER VON KALACBERG

(Doc von Kalacberg x Assi vd Elbmundung)

SG4 TISA TIMI-TOR

(Romul x Karla od Dragicevica)

Champion Class

V1-CAC GIL VON HAUSE MILSPED

(Black od Dragicevica x Beta v. Siki Rottweiler)

V2-R.CAC KIGEN OD DRAGICEVICA

(Condor v Frankentanne x Hera od Dragicevica)

V3 WICTOR OF NIKOLA`S LION

(Bronko od Dragicevica x Herta Mar-Ub)

V4 MOBY SCHWARZ ROTT GARDE

(Zambo Mar-Ub x Lady)

V1-CAC-Balkansiegerin 2005

MINA VOM BONZI STAR

(Akino vd Lauterbrucke x Bona od Dragicevica)

V2-R.CAC TESLA CRNI LOTOS

(Ramzes Crni Lotos x Gila Crni Lotos)

V3 FOA TOP-ROT

(Morro vom Hause Marker x Dona Top-Rot)

V4 IZZI GERIAT`S MERRY DOGS

(Hoss Mar-Ub x Etna Geriat`s Merry Dogs)