Vojvodina sieger - 13th November 2011.

Ruma, Serbia

Judge: Gagic Aleksandar (SRB)

119 dogs in catalog

FEMALES MALES

Baby Class 3 - 6 months

2 females in class

 

VV1 ENYA VON DER KIRSCHENPLATZ

(Cesar Cvetko Hisarlik x Viski vd Kirschenplatz)

Vsp2 MALENA FUTOG LINE

(Uzi Flash Rouse x Desy vom Hause Acimov)

 

3 males in class

 

VV1 BADI ZANAS BABIES

(Uno Schwarz Rott Garde x Indi Earl Antonius)

VV2 ARON VOM HAUS PISTA

(Fantom Leon of Neoplanta x Gira vom Haus Pista)

VV3 BRABUS VOM HAUSE EDELSTEIN

(Uzi Flash Rouse x Chiquita v Hause Edelstein)

Youngest Class 6 - 9 months

9 females in class

 

VV1 ASI VOM HAUSE EDELSTEIN

(Bomber od Loveica x Farina v H. Edelstein)

VV2 ELZA EARL ANTONIUS

(Lacky vd Sudpfalz x Kendy Earl Antonius)

VV3 JOSSY CRNI LOTOS

(Condor Miraclerott x Kunigunde Crni Lotos)

VV4 ETA LIONS OF PLIVA

(Sting Haus of Lazic x Kim Haus of Lazic)

8 males in class

 

VV1 ENZO EARL ANTONIUS

(Lacky vd Sudpfalz x Kendy Earl Antonius)

VV2 CHOCCO RITMOS VON KELEMEN

(Ritmo v Kelemen x Fantasy v Kelemen)

VV3 HARRY POTER SE UNGO-ROT

(Kafu vom Beni x Face Se Ungo-Rot)

Vsp4 LISKO TI-EN-MEN

(Fantom Leon of Neoplanta x Akina v Radkestein)

Youth Class: 9 - 18 months

25 females in class

 

V1-Young winner CIGI EARL ANTONIUS

(Jack Earl Antonius x Elanora Crni Lotos)

V2 RISKA VON HAUS DRAZIC

(Faridon Crni Lotos x Mimi v Haus Drazic)

V3 ZENJA EARL ANTONIUS

(Tito Earl Antonius x Bonny v Haus Luka)

V4 HERTA VOM HAUS ZIZAKOV

(Astor von Junipera x Amsel v Haus Zizakov)

20 males in class

 

V1-Young winner  JERRY LEE VAN GORGAR

(Astor v Junipera x Oxana van Gorgar)

V2 PACO BLACK ALLUSION

(Astor v Junipera x Atina Black Allusion)

V3 BA BOY KAO BUMBARIN

(Enkidu Crni Lotos x Thekla kao Bumbarin)

V4 LEX FUTOG LINE

(Juda Flash Rouse x Ines Se Ungo-Rot)

Intermedium Class: 15 - 24 months

12 females in class

 

V1-CAC-VojvodinaJugendSiegerin 2011

WYRA TEREZSKY DVUR

(Dack Flash Rouse x Bounty El Carajjilo)

V2-R.CAC IVI EARL ANTONIUS

(Astor von Junipera x Fuksa German Blood Line)

V3 BEATRICE VOM HAUSE KOSOVAN

(Quex v Kummelsee x Atina via Imperatorius)

V4 BEA OF HAUSE MISCEVIC

(Ruggy vom Monzi Star x Ester vom Bonzi Star)

3 males in class

 

V1-CAC-VojvodinaJugendSieger 2011

BASTER OF SILVER FILD KG

(Astor von Junipera x Chandy of Silver Fild KG)

V2-R.CAC UZI FLASH ROUSE

(Merlin Flash Rouse x Tika Flash Rouse)

V3 JUAN LEON OF NEOPLANTA

(Quex v Kummelsee x Occia vd Burg Weibertreu)

Open Class: over 15 months

9 females in class

 

V1-CAC-VojvodinaSiegerin 2011

TONKA EARL ANTONIUS

(Arzadon Tyson x Kendy Earl Antonius)

V2-R.CAC MANTA RI MOBBY DICK

(Chan of Silver Fild KG x Azra Ri Mobby Dick)

V3 CUNA VIA IMPERATORIUS

(Chan of Silver Fild KG x Bina via Imperatorius)

V4 YUMA VON DER ALTEN FESTUNG

(Astor von Junipera x Bessy Wonderful Wizard)

8 males in class

 

V1-CAC YUMBO VON DER ALTEN FESTUNG

(Astor von Junipera x Bessy Wonderful Wizard)

V2-R.CAC CLIFF VOM SARAJBERG

(Dingo vom Sarajberg x Ada vom Sarajberg)

V3 LUDVIG VON HAUS DRAZIC

(Max Flash Rouse x Basra German Blood Line)

V4 PIPO VOM HAUS ACIMOV

(Ice-I Se Ungo-Rot x Luna von Haus Acimov)

Working Class

3 females in class

 

V1-CAC MEGI VOM HAUS KIGEN

(Ajk vom Haus Kigen x Simy Crna Cizmica)

V2-R.CAC CARRY OF SILVER FILD KG

(Dack Flash Rouse x Bea of Silver Fild KG)

V3 EVELYN CAYMAN FLASH ROUSE

(Dack Flash Rouse x Sina vd Elbschlossen)

5 males in class

 

V1-CAC UNO VOM HAUS ENGEL

(Moro Timit-Tor x Hana)

V2-R.CAC FALCO WINNER CIVI

(Brut Wonderful Wizard x Lara Ti-En-Men)

V3 EL-DIABLO BRCKO STAR

(K.O. Brcko Star x Diva Brcko Star)

V4 RICK VOM ZWICHENHEINE

(Chan of Silver Fild KG x Zendy from Royal Breed)

Champion Class

4 females in class

 

V1-CAC BISSA TIMIT-TOR

(Balco aus der Espenstatten x Olimpia vom Hause Nadja)

V2-R.CAC DORA VOM HAUS KALIGULA

(Odin vom Fleisher x Dona Conte Ri Mobby Dick)

V3 TESS VON DER CHROSSENER RANCH

(Danjo vd Tonberger Hohe x Kira vom Muhlberg)

V4 BASRA GERMAN BLOOD LINE

(Ramzes Crni Lotos x Motte Hisarlik)

5 males in class

 

V1-CAC-VojvodinaSieger-BOB 

BURNINNG DES PRINCES D ARAGONE

(Ben v Langen Grund x Tina des Princes d Aragone)

V2-R.CAC PRIMO VOM HAUSE EDELSTEIN

(Gullit v Hause Edelstein x Eisha v Hause Edelstein)

V3 SANTO VON KELENBORN

(Pummel von Kelenborn x Odonka von Kelenborn)

V4 BENTLEY VOM ZICA MARADONA

(Quant vom Muhlberg x Valeri vom Radkestein)